Anasayfa Genel Yeni Amy Winehouse belgeseli geliyor

Yeni Amy Winehouse belgeseli geliyor

Yazar Art Kolektif

Henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesi nedeniyle hayata veda eden ünlü şarkıcı Amy Winehouse’un ölümünün 10’uncu yılında, onu anlatan yeni bir belgesel geliyor.

Yapımını BBC’nin üstleneceği projeye, sanatçının annesi Janis Winehouse katkıda bulunacak. BBC’nin haberine göre, 2003 yılında Multipl Skleroz (MS) hastalığı teşhisi konulan Janis Winehouse, hastalığı onu “Amy ile ilgili anılarını yok etmekle tehdit ettiği” için belgesele katılmayı seçti. Winehouse’un annesi Janice Winehouse, kendisinin katkısıyla hazırlanacak yeni belgeselin “gerçek Amy”yi anlatacağını söyledi.

Amy Winehouse, 2015 yapımı, En İyi Belgesel Oscar’ı kazanan Amy adlı belgesele konu edilmişti. Filmde Janis Winehouse ve ünlü şarkıcının sevdiği pek çok kişi yer alıyordu. Ancak film gösterime girdikten sonra aile, belgeselden “ayrılmak” istediklerini belirten bir açıklama yapmıştı.

KİTAP DA YAZMIŞTI

Janice Winehouse, kızının mirasını belgeselle canlı tutmanın yanı sıra 2016’da kızıyla ilişkisini ve Amy’nin madde bağımlılığı ile mücadelesini anlatan Loving Amy: A Mother’s Story kitabını yazdı. Janis ve eski eşi Mitch Winehouse, insanları bağımlılık konusunda eğitmeye odaklanan Amy Winehouse Vakfı’nı da yönetiyor.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL