Anasayfa TİYATRO Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar dijital gala yapıyor

Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar dijital gala yapıyor

Yazar Harun Karaburç

İlk gösterimini 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nde yapan ve eleştirmenlerden büyük övgüler alan “Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar” 22 Ocak 2021’de dijital bir gala ile YeniPerform’da seyirciyle buluşuyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği 24. İstanbul tiyatro Festivali’nde ilk kez seyirciyle buluşan Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar, GalataPerform’un dijital kültür sanat mekanı YeniPerform’da gala yapıyor. Çevrimiçi gerçekleşecek gala, 22 Ocak Cuma akşamı saat 20.30’da başlayacak. Ferdi Çetin’in kaleme aldığı Yeşim Özsoy’un yönettiği ve Kübra Balcan, Yaman Ceri, Meral Çetinkaya, Banu Fotocan, Ahmet Ayaz Yılmaz’ın rol aldığı Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar, bir kadının daha önce hiç gerçekleşmemiş bir aile yemeğini hayal etmesi üzerine odaklanıyor. Oyuncularla seyirciyi bir araya getirmeden video, ses, performans ve yerleştirmenin birleşiminden bir estetik ortaya çıkaran Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar tiyatroda seyreden ve eyleyen konumu üzerine odaklanan bir çalışma. Pandemi sırasında yaratılan oyun, hem dönemin nabzını tutuyor, hissiyatını ifade ediyor hem de böyle bir dönemde farklı bir seyir tekniği oluşturuyor.

Terk Edilmiş Kıyılar // Negatif Fotoğraflar Afiş

OYUNDAN SONRA ZOOM SÖYLEŞİSİ

Oyun gösteriminin ardından saat 21.30’da oyuncular, yazar ve yönetmenin katılımıyla Zoom üzerinden bir söyleşi gerçekleşecek. Ayrıca festivalde izleyicinin oyundan sonra Yapı Kredi bomontiada’da fiziki olarak deneyimlediği enstalasyonun 3D videosu da gala akşamı GalataPerform’un YouTube kanalında seyirciyle buluşuyor. İzleyici bu 3D enstalasyon videosu ile oyunun kaydedildiği mekanı oyuncular olmadan deneyimliyor. Görüntü ve sesler aracılığıyla daha önce oyunda izlediği imgelerin izlerine rastlıyor.

*Oyun biletlerine buradan ulaşabilirsiniz.

*GalataPerform’un yeni kültür sanat mekanı YeniPerform’u buradan deneyimleyebilirsiniz.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL