Anasayfa MÜZİK Taha Gürbüz’ün Fil’i kendini sorguluyor

Taha Gürbüz’ün Fil’i kendini sorguluyor

Yazar Harun Karaburç

Bağımsız müzik sahnesinden tanıdığımız Taha Gürbüz’ün, dört şarkılık EP’si Fil, tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Bağımsız müzik sahnesinin tanıdık yüzü Taha Gürbüz, 2017 yılında raflarda yerini alan ilk solo albümü Manyak’ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor. Geçtiğimiz aylarda Hasbelkader ve Kukumav Kuşları’nı videolarıyla birlikte yayınlayan Taha Gürbüz’ün, bu iki şarkının yanı sıra Fil ve Masal Oldum’un da yer aldığı EP’si Fil, 30 Nisan’da tüm dijital platformlarda yerini aldı. Kendini sorgulayan, bu sorgulamanın getirdiği dönüşüm ve hissettirdiği karmaşık duyguları anlatan EP’de Taha Gürbüz’ün sözü, müziği ve düzenlemesi kendisine ait dört şarkı bulunuyor. Bu şarkılardan üçü, müzisyenin pandemi döneminin hissettirdiği duygularla ürettiği, bir diğeri ise yaklaşık 10 yıl önce yazdığı, ancak şimdi son haline ulaşan bir şarkı.

Fil’i buradan dinleyebilirsiniz.

Fil Kapak

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkıların tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. FİL’de yer alan dört şarkının mix ve mastering’i Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat imzalı. Taha Gürbüz’ün FİL şarkısı için hazırladığı söz videosunun (lyric video) animasyonunu İpek Şirin yaptı. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı EP’nin tanıtım fotoğraflarını ise Kemal Şirin çekti.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL