Anasayfa MÜZİK Taha Gürbüz’den yeni tekli: Kukumav Kuşları

Taha Gürbüz’den yeni tekli: Kukumav Kuşları

Yazar Harun Karaburç

Taha Gürbüz, geçtiğimiz Şubat ayında dinleyicilerle buluşan Hasbelkader’in ardından,  önümüzdeki aylarda yayımlanacak EP’de yer alacak ikinci şarkısı Kukumav Kuşları’nı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Son olarak geçtiğimiz Şubat ayında Hasbelkader’i müzikseverlerin beğenisine sunan Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı ‘Fil’ isimli EP’den ikinci şarkısı Kukumav Kuşları tüm dijital platformlarda yayımlandı. Şarkının sözlerinin de yer aldığı animasyon klibi de aynı gün izleyicilerle buluştu. 

Taha Gürbüz, retro synth seslerin duyulduğu, sade gitar eşlikleriyle dans ritmini buluşturduğu, pandeminin getirdiği içe dönüş ve sorgulama halinin hissettirdiği duygulardan ilham alarak, eleştirel bir dille yazdığı şarkısı Kukumav Kuşları’nı; “ ‘Siz’ ve ‘biz’ ayrımının olmadığı, ‘biz’ olmanın esas olduğu ütopik bir dünya hayalinin uzaklığında bir özeleştiri” sözleriyle tanımlıyor. 

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ ın ardından 2018 yılından beri yayınladığı teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor. 

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan şarkının tüm kayıtları home stüdyosunda tamamlandı. 

Mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat’ın üstlendiği “Kukumav Kuşları”nın fotoğraf çekimlerini fotoğraf sanatçısı Dilan Bozyel gerçekleştirdi. Kapak illüstrasyonunu grafik tasarımcı Özge Tığlı Ertekin’in hazırladığı şarkının aynı gün yayınlanan söz videosunu ise görsel tasarımcı İpek Şirin üstlendi. 

Kukumav Kuşları, tüm dijital platformlarda.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL