Anasayfa EDEBİYAT Tacizle suçlanan yazar İbrahim Çolak yaşamına son verdi

Tacizle suçlanan yazar İbrahim Çolak yaşamına son verdi

Yazar Harun Karaburç

Hakkında taciz iddiaları ortaya atılan İhtiyar Yayınevi sahibi yazar İbrahim Çolak, “İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Bu saatten sonra eşimin, evlatlarımın yüzüne bakamam” notunu paylaşarak intihar etti.

Yazar Hasan Ali Toptaş’la başlayan taciz iddiaları edebiyat dünyasında büyük bir hızla yayılıyor. Erkeklerin tacizine maruz kaldıklarını paylaşan çok sayıda kadın, sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya devam ediyor. Hakkında taciz iddiaları yayınlanan o edebiyatçılardan biri de İhtiyar Yayınevi sahibi ve yazar İbrahim Çolak’tı. Çolak, dün akşam 21.00 sularında şahsi Twitter hesabından “Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam. Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, ‘kendimize yakışanı yapalım’ düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum.” ifadelerini paylaştı.

UYGUN BİR SON DEĞİL

Çolak’ın vefatını AKP eski Milletvekili Aydın Ünal duyurdu. Ünal, “İbrahim Çolak dostumuzu, kardeşimizi kaybettik. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Başımız sağolsun” notunu sosyal medya hesabından paylaştı. Çolak’ın vefatını doğrulayan bir diğer paylaşım ise Yeni Şafak yazarı İsmail Kılıçaslan’dan geldi. Çolak’ın intihar ettiğini ileri süren Kılıçaslan, ““İbrahim Çolak intihar ederek son verdi hayatına. Ne diyeyim, ne yazayım bilmiyorum. Bildiğim tek şey intiharın hiçbir şart altında çözüm ve uygun son olmadığı… Çok üzgünüm.” diye yazdı. Twitter’da ‘Leylasalinger’ kullanıcı adlı kadın, İhityar Kitabevi sahibi yazar İbrahim Çolak’a taciz suçlamasında bulunmuştu.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL