Anasayfa GÜNDEME TAKILANLAR SüngerBob’un iki bölümü yayından kaldırıldı

SüngerBob’un iki bölümü yayından kaldırıldı

Yazar Seray Şahinler

Nickelodeon, SüngerBob KareŞort’un (SpongeBob SquarePants) çizgi filminin iki bölümünün uygunsuz olması sebebiyle kaldırıldığını açıkladı. 

Independent Türkçe’de yer alan habere göre; bölümlerden birinin korona virüsü salgını nedeniyle ortaya çıkan hassasiyetler nedeniyle diğerinin ise çocuklara uygun olmadığı için iptal edildiği açıklandı.

Kaldırılan iki bölümden birinin adı “Karantinadaki Yengeç”. 12. sezona ait bölümde bir sağlık müfettişi SüngerBob’un da çalıştığı Yengeç Restoran’a geliyor. Müfettiş, restoranda “deniz tarağı gribi” tespit ederken, müşteriler karantinaya alınıyor. Bunun ardından virüse yakalandığı düşünülen kişi dışlanıyor ve bir dondurucuya atılıyor. Nickelodeon’un sözcüsü David Bittler, bu bölümün korona virüsü salgınıyla ortaya çıkan hassasiyetler nedeniyle yayımlanmamasına karar verildiğini açıkladı.

Bittler, “Orta Yaş Krizi” adlı diğer bölümün 2018’den beri kanalda yayımlanmadığını belirtti. Bazı ögelerin çocuklara uygun olmadığının belirlendiği belirtilen “Orta Yaş Krizi” bölümünde SüngerBob, Patrick ve Mr. Krabs, bir kadının evine girip iç çamaşırlarını çalıyor.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL