Anasayfa EDEBİYAT OKUYAY Platformu 12 Ocak’ta toplanıyor

OKUYAY Platformu 12 Ocak’ta toplanıyor

Yazar Harun Karaburç

Ülkemizde okuma kültürüne yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı projelerden biri olan OKUYAY Platformu, iki yıllık yoğun çalışmanın sonuçlarını kapsamlı bir toplantıyla açıklayacak. 12 Ocak Salı günü saat 14.00’te online olarak gerçekleşecek toplantı herkesin katılımına açık.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı kapsamında hibe almaya hak kazanan OKUYAY Platformu, ülkemizde okuma kültürüne yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı projelerden biri. Türkiye Yayıncılar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen OKUYAY Platformu, 24 aylık yoğun bir çalışmanın ardından, proje süresince elde edilen sonuçları kapsamlı bir toplantıyla açıklayacak. 12 Ocak Salı günü 14.00’te online olarak gerçekleşecek OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı’na uzman konuşmacılar katılacak. Türkiye’de okuma kültürü konusuyla ilgilenen herkesin katılımına açık olan toplantı Zoom-Webinar programı üzerinden gerçekleşecek.

PANDEMİNİN OKUMA ALIŞKANLIĞINA ETKİLERİ KONUŞULACAK

Açılış konuşmalarıyla başlayacak OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı’nda ilk olarak Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, ülkemizde okuma kültürünün önemi, son dönemde okuma alışkanlıkları ve pandeminin yayıncılık sektörüne etkisi konularında katılımcıları bilgilendirecek. Ardından T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, Sivil Toplum Sektörü Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı sürecini değerlendirecek.

OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı Programı

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİ

Toplantının konuşmacılarından, KONDA Araştırma ve Danışmanlık Genel Müdürü Bekir Ağırdır, OKUYAY Platformu için yaptıkları Okuma Kültürü Araştırması 2019’un temel çıktılarını değerlendirecek. Ağırdır aynı zamanda, pandemi sürecinde toplumun karşılaştığı durumlar ve pandemi koşullarının olumsuz etkilerini hafifletmek için bireylerin yapabilecekleri konusunda görüşlerini de paylaşacak. OKUYAY Platformu iştiraklerinden biri olan, Almanya Stiftung Lesen (Okuma Vakfı) CEO’su Joerg Maas dakonuşmacılar arasında yer alacak ve pandemi sürecinde Almanya’da ve Avrupa’da okuma kültürü konusunda yaşanan gelişmeleri değerlendirecek. OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı, proje ekibinden Ebru Şenol ve Sevengül Sönmez’in yapacağı, OKUYAY Platformu tarafından okuma kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik hazırlanan kaynakların sunumu ve projenin sonuçlarının geniş kapsamlı açıklamasının ardından sürdürülebilirlik hedeflerinin paylaşılmasıyla sonlanacak. Toplantı programına OKUYAY Platformu tarafından hazırlanan videolar da eşlik edecek.

12 Ocak 2021 Salı günü 14.00-16.00 saatleri arasında Zoom-Webinar programı üzerinden gerçekleşecek olan OKUYAY Platformu Sonuç Toplantısı’na, Türkiye’de okuma kültürü konusuyla ilgilenen herkes davetli. 

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL