Anasayfa TELEVİZYON Netflix yeni Türk dizisi Sıcak Kafa’yı duyurdu

Netflix yeni Türk dizisi Sıcak Kafa’yı duyurdu

Yazar Art Kolektif

Netflix yeni Türk dizisini duyurdu. Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanan  ve ses yoluyla zihinden zihine bulaşarak yayılan bir salgının konu alındığı “Sıcak Kafa” dizisinin çekimlerine başlandı.

Sekiz bölümden oluşan ve distopik macera türündeki hikayenin yapımcılığını Timur Savcı, yönetmenliğini Mert Baykal ve Umur Turagay üstleniyor. 

Sıcak Kafa dizisinin konusu ise şöyle;

Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir delilik salgınının alt üst ettiği dünyada, gizemli bir şekilde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Mücadele Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.Dizinin 2022 yılının ilk yarısında tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanıyor. 

Dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım, Zerrin Sümer, Erdem Akakaçe, Şebnem Hassanisoughi, Hakan Gerçek, Cüneyt Uzunlar, Barış Yıldız, Furkan Kalabalık, Arda Anarat ve Haluk Bilginer yer alıyor.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL