Anasayfa Genel Netflix tarihinde en çok izlenen 5 yapımı açıkladı

Netflix tarihinde en çok izlenen 5 yapımı açıkladı

Yazar Art Kolektif

Dijital içerik platformu  Netflix tarihinin en çok izlenen dizilerini açıkladı. Newsweek’in haberine göre listenin ilk sırasında The Witcher yer aldı. The Witcher’ı a Casa De Papel takip etti.

İşte Netflix’in en çok izlenen 5 dizisi;

1- The Witcher (76 milyon)

The Witcher, senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan ve Netflix’te yayımlanan fantezi drama türündeki Amerikan yapımı internet dizisi. Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisine dayanan dizinin ilk sezonu 20 Aralık 2019 tarihinde yayımlandı. The Witcher’ın konusu özetle şöyle;

Yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu, güçlü bir büyücüye ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensese doğru savurur. Şimdi üçü birlikte, gitgide daha dengesiz bir yer hâline gelen Kıta’da yollarını bulmayı öğrenmelidir.

2- La Casa de Papel (65 milyon)

La casa de papel, Álex Pina tarafından yaratılan İspanya yapımı bir soygun ve suç dizisi. Dizi, “Profesör” liderliğindeki ekibin İspanya Kraliyet Darphanesi’ni ve İspanya Merkez Bankası’nı soymasını konu edinir.

Televizyon dizisinin iki kısma ayrılan 15 bölümden ibaret olması planlanmıştı. Bu bölümler ilk olarak 2 Mayıs – 23 Kasım 2017 arasında İspanyol televizyon kanalı Antena 3’te yayımlandı. 2017 sonlarında Netflix, dizinin dünya genelinde dijital yayın haklarını satın aldı. Diziyi daha kısa 22 bölüme bölen Netflix, ilk kısmı 20 Aralık 2017’de ve ikinci kısmı 6 Nisan 2018’de yayımladı. Nisan 2018’de Netflix, dizinin bütçesini belirgin oranda artırarak 16 yeni bölüm siparişi verdi. 8 bölümden oluşan 3. kısım 19 Temmuz 2019’da yayımlandı. 8 bölümden oluşan 4. kısım ise 3 Nisan 2020’de yayımlandı. Haziran 2020’de Netflix, dizinin son kısmı olacak beşinci kısmın çekimlerine başlanacağını açıkladı.

3- Stranger Things (64 milyon)

ABD yapımı bilimkurgu-korku türündeki internet dizisi. Duffer Kardeşler tarafından yönetmenliği, senaristliği ve yönetici yapımcılığı üstlenilen dizi aynı zamanda Shawn Levy ve Dan Cohen tarafından üretilmiştir.

1980’lerde Indiana eyaletinin Hawkins adındaki kurgusal kasabasında konusu geçen dizinin ilk sezonu, genç bir çocuğun kasabada meydana gelen doğaüstü olayların ortasında kaybolması ve kaybolan arkadaşlarını arayan üç çocuğa yardım eden, psikokinetik güçlere sahip bir kızın ortaya çıkışı üzerine yapılan araştırmaları anlatmaktadır. Stranger Things 2 başlıklı ikinci sezon, ilkinden bir yıl sonrasını konu alır ve karakterlerin o sezondan sonra oluşan sonuçlarla başa çıkmasını anlatmaktadır.

4- Tiger King (64 milyon)

Tiger King: Cinayet, Kargaşa ve Madness, zookeeper Joe Exotic’in hayatı hakkında televizyon mini dizisi yayınlayan 2020 Amerikan gerçek suç belgeseli. 20 Mart 2020’de Netflix’te yayınlandı

5 – Bridgerton (63 milyon)

Chris Van Dusen tarafından yaratılan ve Shonda Rhimes tarafından prodüksiyonu sağlanan bir dönem draması dizisidir.Dizi Julia Quinn ‘in romanlarındaki rekabetçi sosyete dünyasına dayanmaktadır.Dizinin prömiyeri 25 Aralık 2020’de Netflix’te yapıldı.

Drama Bridgerton ailesine odaklanıyor: Violet, Lady Bridgerton; dört oğlu Anthony, Benedict, Colin ve Gregory ve dört kızı Daphne, Eloise, Francesca ve Hyacinth. Ayrıca dizideki önemli ailelerden biri de Featheringtonlar: Portia, Lady Featherington; kocası Baron; ve üç kızı, Philippa, Prudence ve Penelope.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL