Anasayfa HABERLER Mehtap Ar hayatını kaybetti

Mehtap Ar hayatını kaybetti

Yazar Seray Şahinler

Uzun süredir Akciğer Kanseri tedavisi gören sanatçı Mehtap Ar, hayatını kaybetti. 3 aydır yoğun bakımda tedavi gören Mehtap Ar’ın gece hayata gözlerini yumdu.

Koç Üniversitesi Hastanesi’nden yapılan yazılı basın açıklamasında “Akciğer kanseri  tanısı ile 2018 yılından bu yana tedavisi hastanemizde devam eden Sn. Mehtap Ar,  çoklu organ yetmezliği nedeniyle 10 Nisan 2021 tarihinde vefat etmiştir.” denildi.

Olcay Ünal Sert’e konuşan Müjde Ar; “Çok üzgünüm dün gece kardeşimi kaybettim. Son üç aydır yoğun bakımdaydı. Dilerim acıları dinmiştir, çok çekti..” dedi. Mehtap Ar, Pandemi kuralları gereğince 10-15 kişilik katılımla Zincirlikuyu Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlanacak. 

Mehtap Ar öldü mü? Müjde Ar'ın kardeşi Mehtap Ar kimdir, kaç yaşında?
Merhum sanatçı Aysel Gürel’in oyuncu kızı Mehtap Ar, 6 Nisan’da 64 yaşına basmıştı.

Mehtap Ar kimdir?

Şarkı sözü yazarı Aysel Gürel ile Tercüman Gazetesi muhabirlerinden Vedat Akın’ın kızı Mehtap Ar, 6 Nisan 1957’de İstanbul’da dünyaya geldi. 2000 yılında Mehtap Ar Çocuk Tiyatrosu adı ile çocuk tiyatrosu kurdu, turnelere çıkarak Anadolu’yu dolaştı.Mehtap Ar, ilk evliliğini 17 yaşında tiyatrocu biriyle yaptı. Kısa sürede boşandı. Mehtap Ar’ın ikinci evliliğinden Söz Ar adında bir oğlu var.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL