Anasayfa HABERLER Kaya Akarsu hayatını kaybetti

Kaya Akarsu hayatını kaybetti

Yazar Art Kolektif

Tiyatronun emektar ismi, usta oyuncu Kaya Akarsu hayatını kaybetti.

Oyuncu olan ve seslendirme de yapan 78 yaşındaki Akarsu bugün hayata gözlerini yumdu. Akarsu oyunculuğunun yanı sıra bazı televizyon programlarında sunuculuk da yapmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Akarsu’nun vefatını açıkladı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

“Tiyatro ve sinema sanatçısı Kaya Akarsu’nun vefatını üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyoruz.”

Kaya Akarsu kimdir?

1942 yılında dünyaya gelen Kaya Akarsu, Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu ve 1970 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’na girdi. Çeşitli sinema ve dizi filmlerde de oyunculuk yapan sanatçı, 1995 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atandı. Bazı televizyon programlarında sunuculuk da yapan Kaya Akarsu, aynı zamanda deneyimli bir seslendirme sanatçısıydı.

Kral Lear, Guguk Kuşu, Kafesten Bir Kuş Uçtu adlı oyunlarda rol alan sanatçı aynı zaman Harry Potter serisi, Oyuncak Hikayesi, Kurtlar Vadisi, Abdülhamit Düşerken gibi dizi ve filmlerde de seslendirmenlik yapmıştı.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL