Anasayfa GÜNDEME TAKILANLAR Fransa’yı karıştıran kitap

Fransa’yı karıştıran kitap

Yazar Art Kolektif

Fransa’da eski Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner’in kızı Camille Kouchner’in, erkek kardeşi Antoine’ın 14 yaşındayken üvey babası tarafından cinsel istismara uğradığı iddialarını kaleme aldığı kitabının yayınlanmasının ardından aile içi cinsel istismar mağdurları, sosyal medyada kampanya başlattı.

Kitabın yayınlanmasının ardından binlerce aile içi cinsel istismar mağduru sosyal medyada “sen de anlat” etiketiyle yaşadıklarını anlattı.Sosyal medyada başlayan hareket ile aile içi cinsel istismara yönelik tepkiler çığ gibi büyürken, kampanyanın ulaştığı boyut hükümet üzerindeki baskıyı arttırdı.

MACRON DA DAHİL OLDU

Tartışmalara dahil olan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, aile içi cinsel istismar mağdurlarının yanında olduğunu göstermek için sosyal medya hesabından görüntülü bir mesaj yayınladı. Macron mesajında, “Buradayız. Sizi dinliyoruz. Size inanıyoruz. Artık hiçbir zaman yalnız kalmayacaksınız” ifadelerine yer verdi. (ntv)

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL