Anasayfa SİNEMA FelsefeLab sohbeti: “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?”

FelsefeLab sohbeti: “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?”

Yazar Harun Karaburç

 Beykoz Kundura’nın düşünce platformu FelsefeLab‘in geçen ay başlayan Star Wars okumalarının sonuncusu yarın akşam beykozkundura.com’da canlı yayınlanacak. Akademisyen Dr. Umut Eldem’in eşliğinde yapılacak “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” adlı çevrimiçi konuşma, serinin hayranlarınca 4 Mayıs olarak kabul edilen Star Wars Günü kutlamalarına da eşlik edecek. Kant’tan yola çıkarak Judith Barad, William Lindenmuth gibi modern düşünürlere de uğrayacak “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” konuşması, “İyilik” anlayışının Star Wars evreninde nasıl işlendiğini sorgulayacak ve son yıllarda kuralcılık, sonuççuluk ve erdem etiği gibi popüler yaklaşımların bu kurgu aracılığıyla nasıl bir araya getirilebileceğini görüp okumaya çalışacak. İzleyicinin de sorularıyla katılabileceği konuşma, saat 21:00’den itibaren beykozkundura.com’da yayınlanacak Zoom linkinden sınırlı kontenjanda ve ücretsiz izlenebilecek.

Beykoz Kundura’nın felsefi yöntemlerin izinde kavramları anlamaya ve okumaya davet eden düşünce platformu FelsefeLab’in Star Wars okumalarının son halkası yarın akşam (4 Mayıs) beykozkundura.com’da canlı yayınlanacak. Akademisyen Dr. Umut Eldem’in eşliğinde yapılacak “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” başlıklı çevrimiçi konuşma, serinin hayranlarınca doğumu 4 Mayıs olarak kabul edilen Star Wars Günü kutlamalarına da eşlik edecek.

Star Wars evreninde sıklıkla karşımıza çıkan Stoacılık, İman Şövalyeleri, sadakat ve ihanet, baba ve oğulun mücadelesi, ölüm-kalım raddesindeki ahlaki ikilemler gibi terim ve kavramlardan yola çıkacak “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?”, “İyilik” anlayışının Star Wars evreninde nasıl işlendiğini sorgulayacak ve son yıllarda kuralcılık, sonuççuluk ve erdem etiği gibi popüler yaklaşımların bu kurgu aracılığıyla nasıl bir araya getirilebileceğini görüp okumaya çalışacak. Kant’tan yola çıkarak Judith Barad, William Lindenmuth gibi modern düşünürlere de uğrayacak “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” konuşması, saat 21:00’den itibaren beykozkundura.com’da yayınlanacak Zoom linkinden sınırlı kontenjanda ve ücretsiz izlenebilecek.

4 Mayıs Salı akşamı saat 21:00’de çevrimiçi gerçekleşecek “İyi bir Jedi Nasıl Yaşar?” başlıklı FelsefeLab konuşmasını izlemek için buradaki kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: beykozkundura.com/felsefeLab

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL