Anasayfa SİNEMA Engin Günaydın ve Haluk Bilginer’i buluşturan Azizler filmi yayınlandı

Engin Günaydın ve Haluk Bilginer’i buluşturan Azizler filmi yayınlandı

Yazar Art Kolektif

Netflix’in merakla beklenen, başrolünde Engin Günaydın ve Haluk Bilginer’in paylaştığı Azizler filmi yayına girdi.

Bir Başkadır’ın yaratıcısı Berkun Oya’nın yazdığı, Taylan Biraderler’in yönettiği Azizler 8 Ocak itibariyle Netflix’te yayınlandı. Engin Günaydın, Haluk Bilginer, Binnur Kaya, Fatih Artman gibi isimleri bir araya getiren, Durul Taylan ve Yağmur Taylan’ın 10 yıl aradan sonra çektiği ilk film olan Azizler‘in 2 Ekim’de vizyona girmesi planlanıyordu. Ancak bu yıl çıkması beklenen film pandemiden dolayı ertelenmişti.

Azizler filminin konusu nedir?

“Gençlik yıllarının artık sonuna gelen Aziz, hayatından hiç memnun değildir. Yıllardır sevmediği bir işte çalışmaktadır ve gençliğinde kendisi için kurduğu mesleki hayallerden oldukça uzaktır. Sevgilisi Burcu ile dört yıldır süren ilişkisinin ise artık sonlanması gerektiğini fark eder… Yalnız kalmaya, kendisiyle vakit geçirmeye, özgürleşmeye duyduğu ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Sonunda, en çaresiz anında, karşısına beklenmedik bir fırsat çıkar, ancak Aziz’in tehlikeli bir yalan söylemesi ve bu yalanı sürdürmesi gerektirmektedir. Katlanmak zorunda kalacağı sonuçlar, Aziz’in hayatını büsbütün değiştirecektir.”

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL