Anasayfa MÜZİK Dünya Caz Günü konserlerle kutlanıyor

Dünya Caz Günü konserlerle kutlanıyor

Yazar Harun Karaburç

Bugün hepimizin de bildiği üzere Dünya Caz Günü. Bugüne özel bazı online konser, etkinlik ve çalma listelerini sizler için derledik.

BAU Jazz Akademisi’nin öğretim görevlisi Baki Duyarlar, BAU Jazz YouTube kanalında bugün saat 16.00’da Piyano Tuşlarının Görsel Simetrisinin Doğaçlama Yansıması konulu online bir eğitim yapacak. Başak Yavuz yarın saat 16.00’da aynı kanalda Blues ve Temel Caz Standardı Formları, Sibel Köse saat 21.00’da Caz Şarkıcılığı ve Hikaye Anlatıcılığı konularını ele alacak.

Akbank Sanat, bugünü Instagram sayfasından 2 Oda 1 Caz konseptinde üç özel konserle kutluyor.  Bu konser serisinin ilk konuğu saat 15.00’da Ozan Musluoğlu Trio, ikinci konuğu saat 17.00’da Mehmet İkiz, üçüncü konuğu ise saat 20.00’da Selen Gülün oluyor.

Zorlu PSM’nin tam da bu tarihlerde gerçekleşmesi planlanan PSM Caz Festivali ne yazık ki salgın nedeniyle gerçekleşemiyor. Zorlu PSM, Instagram üzerinden bugün saat 19.00’da DJ Barthez ile bir canlı yayın gerçekleştirecek. Sohbet ve performans bir arada. DJ Barthez’in konukları ise Hakan Atala, Deniz Taşar, Batu Akyol, Ediz Hafızoğlu ve Kerem Görsev.

Bu yıl 27 Haziran’da başlaması planlanan İstanbul’un en önemli caz etkinliği İstanbul Caz Festivali de sene içinde ileri bir tarihe ertelenmişti. İstanbul Caz Festivali, Dünya Caz Günü’nü Vikimaraton ile kutluyor. Türkçe Vikipedi’deki Türkiye’den caz müzisyenlerine ait sayfaları artırmak ve geliştirmek için planlanan bu çevrimiçi etkinlik bugün saat 16.00-20.00 arasında gerçekleşecek. Etkinliğin linkini İstanbul Caz Festivali Instagram hesabından bulabilirsiniz. Batu Akyol’un yönetmenliğini üstlendiği Türkiye’de Caz belgeselini ise İKSV YouTube kanalında izleyebilirsiniz.

Konser saatleri hiç bana uymuyor diyenler de üzülmesin. Enka Sanat Dünya Caz Günü’nü ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev’in bugüne özel çalma listesi ile kutluyor. Spotify’dan Enka Sanat diye aratarak listeye ulaşmanız mümkün. Sevin Okyay’ın Spotify seçkisine ise Zorlu PSM profilinden ulaşabilirsiniz.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL