Anasayfa GÜNDEME TAKILANLAR Cirque du Soleil iflas etti

Cirque du Soleil iflas etti

Yazar Seray Şahinler

Gösteri dünyasının en önemli topluluklarından olan Cirque Du Soleil iflas ediyor. Topluluk 3 bin 500 kişiyi işten çıkardı ve iflas başvurusunda bulundu.

Müstehak’ın haberine göre gösteri dünyasının en önemli topluluklarından biri olan Cirque Du Soleil de Koronavirüs kurbanı oldu. Kanadalı efsane topluluk iflas başvurusunda bulundu.

Cirque du Soleil Entertainment Group Başkanı ve CEO’su Daniel Lamarre yaptığı açıklamada, “Son 36 yıldır, Cirque du Soleil son derece başarılı ve karlı bir organizasyon olmuştur. Bununla birlikte, COVID-19 nedeniyle tüm şovlarımızın zorla kapatılmasından bu yana sıfır gelirle, yönetim Şirketin geleceğini korumak için kararlı bir şekilde hareket etmek zorunda kaldı.” dedi.

1 MİLYAR DOLAR BORÇ VAR

Üç ay önce dünya çapında tüm yapımlarını durdurmak zorunda kalan topluluk yaklaşık 1 milyar dolar borçla 3500 çalışanını işten çıkardı. Sirk, 20 milyon dolarlık başlangıç fiyatı ile kendisini açık artırmaya çıkardı.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL