Anasayfa MÜZİK Bunny Wailer hayatını kaybetti

Bunny Wailer hayatını kaybetti

Yazar Art Kolektif

Efsane şarkıcı Bob Marley’in çocukluk arkadaşı olan ve bir dönem onunla birlikte çalışan reggae yıldızı Bunny Wailer, 73 yaşında hayata veda etti.

Menajeri Maxine Stowe ve Jamaika Kültür Bakanı Olivia Grange, Wailer’in ölüm haberini doğruladı. Ünlü şarkıcının ölüm nedeni açıklanmadı.  Gerçek adı Neville O’Riley Livingston olan Jamikalı şarkıcı, geçen yıl temmuz ayında felç geçirmesi nedeniyle aylarca hastanede kaldı. Reggae şarkıcısı, sahip olduğu şöhreti The Wailers grubuyla kazandı. Grup, Simmer Down ve Stir It Up şarkılarıyla dünya çapında tanındı.

GRUBUN HAYATTA KALAN TEK ÜYESİYDİ

Wailer, 1974 yılında gruptan ayrılarak kariyerine tek başına devam etti. Ünlü müzisyen, The Wailers grubunun hayatta kalan tek üyesiydi. Çocukluk ve grup arkadaşı Bob Marley, kansere yakalandıktan sonra 1981 yılında, 36 yaşındayken hayatını kaybetti.  Diğer grup arkadaşı Peter Tosh ise 1987’de bir soygunda öldürüldü. Kariyeri boyunca üç Grammy ödülü kazanan Wailer, 2017’de Jamaika’dan liyakat nişanı aldı. 

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL