Anasayfa GÜNDEME TAKILANLAR Avusturalyalı müzayede evine 87 bin 500 dolarlık Hitler tepkisi

Avusturalyalı müzayede evine 87 bin 500 dolarlık Hitler tepkisi

Yazar Art Kolektif

Nazi Almanyası’nın lideri ve Yahudi Soykırımı’nın (Holokost) mimarı Adolf Hitler’e ait kişisel eşyalarının açık artırıma sunması bazı kesimlerin tepki gösterdi. Geçtiğimiz cuma günü satışa sunulan eşyalar arasında sigara tabakası, tarak, el aynası, ayakkabı fırçası gibi eşyalar yer aldı. 

EŞYALAR  87 BİN 500 DOLARA SATILDI

Tepkilerin gölgesinde gerçekleşen açık artırmada, Hitler’e ait Nazi sembollü svastika ve kartal kabartmalarının işlendiği metal sigara tabakasını 29 bin, tarağın 19 bin, el aynasının 15 bin, sos tabağının 11 bin 500, ayakkabı fırçasının ise 13 bin dolara alıcı buldu. Müzayedenin Hitler’e ait eşylaların açık artırma ile satışından toplam 87 bin 500 dolar (700 bin 420TL) gelir elde ettiği belirtildi.

Avustralya’da Yahudi karşıtlığıyla mücadele etmek için kurulan İftira Karşıtı Komisyonu (ADC) Başkanı Dvir Abramovich, söz konusu açık artırmayı kınadı. Abramovich, “Hitler bugün yaşıyor olsaydı, JB Askeri Antikalar’a teşekkür eder ve korkunç ticaretini alkışlardı. Mirasının Avustralya’da yaygınlaşması ve tanıtılması hoşuna giderdi. Milyonların katledilmesi ve insanlıktan çıkarılması bir etiket fiyatına sahip olmamalıdır” dedi. (Ntv)

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL