Anasayfa MÜZİK Alafsar Rahimov ilk albümü Panik’i yayınladı

Alafsar Rahimov ilk albümü Panik’i yayınladı

Yazar Harun Karaburç

Balaban ve zurna ustası Alafsar Rahimov, Panik adlı caz fusion albümüyle müziğe yeni bir soluk getirdi.

Balaban ile başlayan müzik yolculuğuna zurnayı da katarak cazın farklı türlerini keşfeden ve müziğin birleştirici gücüne inanan Rahimov, eserlerinde balaban ve zurnanın zenginliklerini müzikseverlere hissettirmek için etnik ve caz müzik arasında kültürel bir köprü kuruyor. Bu köprü ile farklı dillerden, dinden, ırktan gelen insanlara müzikle bir arada yaşamanın mümkün olduğu duygusunu aktarıyor. Rahimov’un müziğinde cazla mugam arasındaki doğaçlamaları duyabilirsiniz. Albümde yer alan kendi bestelerinin yanı sıra dünyaca ünlü mugam üstadı Alim Qasimov ve Elnur Hüseynov’un da konuk sanatçı olarak yer aldığı albümün aranjörü ve piyanisti Etibar Asadli, elektro bassda Enver Muhamedi, Davul’da ise Ekin Cengizkan ile müziğin farklı tınılarını dinleyicileriyle buluşturuyor.

Kalan Müzik etiketi ile yayınlanan “Panik” adlı albümü balaban ve zurna ile dünyada yapılan ilk fusion caz albümü özelliğini taşıyor.

Albümü buradan dinleyebilirsiniz.

Benzer yazılar

Yorum bırak

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. KABUL